Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право и Общество » Доступне житло для молоді – насправді доступне?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

Untitled-2_93Чи не кожна новостворена сім’я стикається з проблемою місця проживання. Далеко не завжди батьки мають можливість забезпечити своїх дітей хоча б якимось житлом, а ті, у свою чергу, не можуть постійно знімати квартири. В такому випадку нашим законодавством передбачені декілька програм для забезпечення молоді власним житлом: пільгове кредитування молодих сімей під 3%, державна підтримка за програмою доступного житла (30*70), а також компенсація відсоткової ставки за кредитами комерційних банків за схемою здешевлення іпотечних кредитів, де компенсується 13%.

Здавалося б, тепер можна розраховувати на підтримку з боку держави, але вище перечислені програми чомусь не користуються популярністю серед молоді. Про причини цього та кожен із проектів окремо можете ознайомитися просто зараз:

Державна підтримка за програмою доступного житла (30*70)

Суть програми полягає у тому, що держава виплачує 30% ціни за квартиру, інші ж 70 – за Вами. Щоб стати учасником, потрібноперебувати на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов:

а) мати недостатню житлову площу для проживання (за ст. 47 норма житлової площі складає 10 кв. м. на особу);

б) проживати у приміщенні, яке не відповідає санітарним і технічним нормам;

в) бути хворим на деякі форми хронічних захворювань, що унеможливлює проживання у комунальній квартирі або з членами сім’ї;

г) проживати за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;

д)орендувати житло в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності або проживати в гуртожитку.

Підтримка надається виходячи з площі обраного Вами житла. Нормативна площа житла складається з 21 кв. м. на одну особу та 10,5 кв. м. загалом на сім’ю. Максимальна нормативна площа – 73,5 кв. м., що за даним розрахунком підходить для сім’ї з трьох осіб. Якщо ж Ви захотіли придбати квартиру з більшим метражем, то в такому випадку держава оплачує свої 30% за передбаченуплощу, а Ви – решту суми. Наприклад, якщо площа квартири становить 86,5 кв. м., то програмою виплачується 30% вартості за 73,5 кв .м.

Здешевлення вартості іпотечних кредитів

Дана програма почала діяти у травні 2012 року і реалізується шляхом відшкодування державою частини відсотків за кредитами, отриманими громадянами в банках на будівництво, реконструкцію чи придбання в об'єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками житла. Простіше кажучи, дана схема відшкодування є доступною не для всіх і діє лише на певних об’єктах.

Основні вимоги до кредитів, за якими надається часткова компенсація:

а) строк кредитування не повинен перебільшувати 15 років;

б) кредит надається лише у гривнях;

в) відсоткова ставка не перебільшує 16%;

г) перший внесок покупця складає 25% або навіть більше. Хоча, якщо надати додаткову заставу, то ця сума може зменшитися – залежить від внутрішніх правил банку;

д) щомісячний платіж не повинен перебільшувати 50% від доходу сім’ї.

Нормативна площа складає 20 кв. м. на одну особу або сім’ю з двох осіб, плюс 18 кв. м. на кожного наступного члена сім’ї, але метраж не повинен бути більшим за 76 кв. м., якщо це квартира, і 94 кв. м. для приватного будинку. Позичальником може стати громадянин, який перебуває на квартирному обліку і проживає в гуртожитку абоу квартирі, метраж якої складає менше, ніж 9 кв. м. на особу.

Кредитування молодих сімей під 3%

Програма діє з 2012 року і запроваджена Віктором Януковичем для популяризації доступного житла. Її перевагою є те, що молодь може отримати кредит під 3% на термін до 30 років з першим внеском 6%. Також є певні додаткові умови: сім’я з однією дитиною звільняється від оплати відсотків, з двома – дає право на погашення державою 25% вартості житла, а сім’ї з трьома дітьми виплачують лише 50% від суми. Окрім сімей, допомогу можуть отримати молоді вчені та спортсмени.

Умови надання кредиту:

а) валюта – гривня, максимальна сума – до 500 000 грн;

б) вік позичальника – від 23 до 35 років;

в) офіційні доходи сім’ї повинні перевищувати 50% від суми щомісячного внеску.

Щоб взяти участь у цих програмах, треба звернутися до одного з даних банків:  «Ощадбанк», «Укргазбанк» і «Укрексімбанк». Варто також зазначити, що кожен банк встановлює додаткові умови отримання позики, з якими обов’язково треба бути добре ознайомленим – через брак інформації Ви можете так і не отримати бажаний кредит.

«Підводні камені» молодіжних програм

На жаль, суми, виділені на такі проекти, не є великими, а отже такий кредит не зможе отримати кожен бажаючий. Тим більше, так уже повелося в нашій країні, що навіть з перерахованих коштів не вся сума доходить тим, хто цього потребує. За роки існування програм Фонд не дорахувався близько 800 млн. грн.

Ще одним недоліком таких програм є те, що Ви далеко не завжди отримаєте те, на що розраховуєте. Наприклад, замість затишної квартири недалеко від центру Вам можуть запропонувати іншу, на околиці міста і в старому панельному будинку, так як ціна за житло може виявитися більшою за дозволену. Чимало сімей відмовляються від такої «перспективи», бо нехай вже довше і трохи дорожче, але набагато приємніше буде жити саме у бажаній квартирі.

Горбань Марія, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

1 Комментарий

  1. А куда можно обратится с более конкретной информацией? (тел., адрес)

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.