Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право и Общество » Медицина Україниstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

Чи міркував  Чарльз Дарвін, коли писав свою роботу „Природній відбір”, про те, що вона ляже в основу всієї ринкової економіки, а правило, що виживає сильніший і розумніший, стане концепцією розвитку всієї глобальної економіки світу та медицини в цілому?

medychna-reformaЗгідно ст. 49 Конституції України у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно. Насправді безкоштовна медицина давно канула в минуле як і СРСР. Сьогодні за все і всім в державних закладах охорони здоров`я треба платити (ліки, операції, послуги персоналу), якщо немає коштів – сиди вдома і помирай!

Здавалось би, чому не запровадити страхову медицину, яка діє в Європейських країнах і навіть в Росії, і кому вигідне існуюче становище? Вигідно від цього на теперішній час усім, окрім самих пацієнтів: вигідно еліті, бо вони тут не лікуються, а бюджетні гроші, які виділяються на медицину, дерибаняться; вигідно аптекам, бо кожна аптека прив’язана до певного лікаря, який посилає пацієнта в ту чи іншу аптеку (адже в нього там свій %); вигідно самим лікарям, бо система розподілу коштів на койко-місце, яка існує в нашій державі, їх задовільняє, «чорний нал», яким з ними розраховуються пацієнти, лягає в їхні кишені і вони можуть і далі плакати, що зарплата маленька, що держава не виділяє коштів на медичний заклад. Вигідно всіх вагітних жінок направляти на «кесаріве», бо операція — це чи малі кошти. А саме головне – лікар при такій медичній системі не несе ніякої юридичної відповідальності – поставить вам неправильний діагноз, чи заріже вас на хірургічному столі – ви нічого не доведете в суді, бо висновки в ході розслідування будуть надавати його колеги-медики, а свій свого не здає.

Страхова медицина не є ідеальною моделлю, але  світ нічого кращого не придумав. В ній існує обов’язковість відрахувань на медичну страховку, існує страховий агент, який зацікавлений, щоби вам за потрачені кошти надали кваліфіковану медичну допомогу. Гроші виділяються не на койко-місце, а ходять за пацієнтом, добрий лікар заробить добрі кошти, але з цих коштів будуть утримані всі податки, а поганий піде на базар торгувати „трусами”. Пацієнту не треба збирати колосальні кошти на операцію – бо мінімум необхідних грошей в нього є на страховому рахунку.

В Європейських країнах не поодинокі випадки, коли лікарі продавали все своє майно аби розрахуватися з пацієнтом або їх рідними за неправильне лікування. Для цього треба зробити чимало: створити спеціальні суди, які б займались виключно медичними справами, створити спеціальні центри які б займались первинним розглядом скарг страхових компаній і давали висновки правильності лікування медичними працівниками. А насамперед, щоб впроваджувати обов’язкове медичне страхування, треба трохи розвантажити єдиний соціальний внесок або 10 % з нього перенаправляти у фонд медичного страхування.

Страхова медицина давно назріла для впровадження в Україні, оскільки ніхто нічого для цього не робить, а реформи «сімейний лікар» – «із всіх для всіх», особисто на мою думку, не покращують ситуацію в медицині в цілому, а тільки її погіршують.

Ми знаходимось осторонь цієї проблеми поки вона не зачепить особисто кожного з нас. Але тоді вже буде пізно. Пізно для нас.

 

Валерій Панченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.