Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право и Общество, Президентская гонка 2014 » Помітив порушення на виборчій дільниці? Поскаржся!style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

izbiratel_nyj_uchastok_na_vashem_monitore_view_full_imageЗгідно статтей 93, 98 Закону України «Про вибори Президента України» та статтями 85, 86 «Про вибори депутатів ВР АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» всі без винятку скарги, що стосуються виборчого процесу, підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судом», —  повідомили «ЗіБ» у прес-службі прокуратури м. Києва.

Центральна виборча комісія може оскаржити рішення, дії або бездіяльність окружної виборчої комісії або члена такої комісії.

Зокрема Центральна виборча комісія вирішує питання використання ЗМІ для проведення передвиборної агітації, здійснює контроль за надходженням і використанням коштів особистих виборчих фондів кандидатів, залучає до проведення відповідних перевірок органи доходів і зборів, а також установи банків, у яких відкрито відповідні рахунки, тощо (ст.25 Закону України «Про вибори Президента України»).

Окружна виборча комісія розглядає в межах своїх повноважень звернення, заяви і скарги щодо організації та проведення виборів у межах територіального виборчого округу, а також звернення, заяви і скарги на рішення, дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій і приймає щодо них рішення (абз.16 ч.1 ст.26 Закону).

Дільнична виборча комісія розглядає звернення, заяви і скарги з питань внесення змін до списку виборців, організації та проведення голосування і підрахунку голосів на виборчій дільниці та в межах своїх повноважень приймає щодо них рішення (абз.10 ч.1 ст.27 Закону).

«Кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей», — частина 3 статті 32 Закону України «Про вибори Президента України».

«Громадяни особисто подають скаргу до відповідних дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися», -  ч. 4 статті 32 Закону України «Про вибори Президента України».

Частиною 5 статті 96 Закону України «Про вибори Президента України» регламентована участь органів прокуратури у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства.

П. 8 ст. 88 Закону України «Про вибори депутатів ВР АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»: « Якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі обставин правоохоронними органами, шляхом прийняття відповідного рішення, вони перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення порушення законодавства».

«Виборча комісія зобов’язана на своєму засіданні розглянути питання, що належать до її повноважень, та за результатами прийняти постанову», — ст. 28 Закону України «Про вибори Президента України. »

За результатами розгляду питання на засіданні у разі виявлення ознак злочину чи іншого правопорушення та з урахуванням компетенції правоохоронного органу, скарга виборця або іншого суб’єкта про порушення виборчого законодавства підлягає направленню виборчою комісією до органів прокуратури на підставі її рішення.

Органи прокуратури України не уповноважені здійснювати нагляд, представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства, зокрема виборчими комісіями.

Відповідно до ст. 105 Закону України «Про вибори Президента України», ст. 91 Закону України «Про вибори депутатів ВР АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, депутатів місцевих рад та міських голів притягуються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.