Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право и Общество » Причини розвитку корупції в Україніstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

«Аби подолати корупцію, потрібна ще більша корупція.
Треба дати хабара, щоб не давали хабарів».

З виступу учасника політичного ток-шоу

 

Корупція є всюди. І в розвинутих країнах, і в тих, що розвиваються, і в нерозвинутих. Але питання полягає не в тому, чи є корупція в державі, а в її обсягах.

Наша влада на всіх рівнях декларує боротьбу з корупційними проявами: з екранів телевізорів, з перших шпальт щоденних друкованих видань, в нормах кодифікованих законів і підзаконних нормативних актів. На найвищому державному рівні приймаються антикорупційні програми, міністри жваво звітують перед президентом та українським народом про їх виконання.Однак при цьому Україна бовтається на 144-му місці в корупційному рейтингу поряд з Сирією, Бангладешем, Камеруном і Конго. І до цього нікому немає діла. У можновладців є більш важливі справи, чи не так? Заплямована репутація і вроджена або придбана безсоромність вважаються чеснотами у певних високопоставлених колах.

Чому так відбувається?

Корупція – це вигідно 

Якщо зірки запалюють – значить – це комусь потрібно? З радянським класиком навряд чи посперечаєшся. Вочевидь, проблема має глибокий, системний характер. Риба гниє з голови, отже кінці слід шукати на верхівці владної піраміди.

По-перше, в України діє правило «народ для влади», а не навпаки, як це має бути відповідно до загальновідомих норм державного будівництва і конституційного ладу.

По-друге, бізнес і влада є невід‘ємними частинами одного цілого. І ця ситуація навіть не приховується від населення. А навіщо приховувати, якщо є «по-третє»?

По-третє, переважна більшість людей є байдужими до того, що відбувається навколо. Звикли жити за принципом «моя хата з краю» – з роботи додому і в зворотному напрямку. А все інше нас не стосується. Байдужість – ось велика вада, що була притаманна нам ще з радянських часів, але зараз набула ще більшої глибини. Навіщо ускладнювати собі життя там, де можна змовчати, пройти повз, зайнятися своїми «більш важливими» справами. Ми – нація цапів відбувайлів. Навіть «помаранчева революція» виявилась явищем тимчасовим. Не звикли ми до великих потрясінь, що тривають довше, ніж серіал «Санта-Барбара».

Хвороба кволої держави

Є три найважливіші риси, три «кіти», що характеризують силу і міць держави, її здатність не тільки існувати на адміністративній мапі світу, але й всебічно розвиватись. Це здоров‘я, освіта і безпека нації. Саме на ці складові витрачається значна частина бюджетів розвинутих країн. Лікарі, вчителі та правоохоронці – ось найбільш захищені та престижні професії за кордоном. Реалії України зворотні: аналогічні фахівці за рівнем статку пасуть задніх, знаходячись на межі бідності. То чи варто їх запитувати, за рахунок чого вони виживають? Звісно за рахунок корупції! Заробітна плата, яка складає 200-300 доларів на місяць, вибору не залишає. Отже, якщо влада не в змозі забезпечити своїм громадянам гарантоване Конституцією право на достатній життєвий рівень, то це право люди реалізують самостійно шляхом хабарництва, ухилення від сплати податків та іншими незаконними способами.

Крадуть

За чверть тисячоліття крилатий вислів видатного російського історика не втратив своєї актуальності. Крадуть всі, крадуть всюди. Хапають усе, що погано лежить, дають і беруть хабарі. В країні діє право не те, що записане в законі, а те, що промовлене у телефонній розмові. Квітне кумівство і кругова порука. Усі проблемні питання вирішуються грошима і зв‘язками. А найбільш огидним є те, що всі звикли до такого порядку речей, як звикають до шрамів на тілі. І, здається, все це може тривати вічно.

Але насправді хочеться іншої долі для українського народу – для тебе, для мене, для нас з вами. Та чи дочекаємось? І чи слід чекати там, де треба діяти?

 

Віталій Охрименко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.