Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право и Общество » Сурогатне материнство в Україні: допомога чи бізнес?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

surrugatnoe-materinstvo-03 (1)В Україні понад 1 мільйон пар – бездітні. Далеко не кожна з них готова до штучного запліднення. Більшість із них лякає ціна – скористатися послугами сурогатної матері коштує до 30 тисяч доларів. Тим не менш, така ціна є однією з найнижчих у світі – дешевше сурогатне материнство тільки в Індії.

Сурогатне материнство і закон

На відміну від України, сурогатне материнство заборонене у таких країнах, як Австрія, Швеція, Німеччина, Франція і Норвегія. В Австралії, Іспанії, Ізраїлі, Данії, Великобританії, Нідерландах можна скористатися такими послугами лише за умови, що не платитимете сурматерям (звісно ж, кількість бажаючих невелика – лише родичі та близькі друзі). Тому Україна є своєрідним «центром сурогатного материнства» для бездітних пар з усього світу.

У такому випадку досить поширеними є проблеми з оформленням і перевезенням немовляти. Бували випадки, коли у документах вказувалося ім’я сурматері, а отже вивезення дитини вважалося викраденням. Все це закінчувалося довгими судовими процесами. Так, наприклад, американка Джанет Руйон, скориставшись послугами штучного запліднення у 2007 році, так і не змогла забрати дитину.

На щастя, українським парам такі проблеми майже не зустрічаються. За 15-50 тисяч доларів можна скористатися послугами приватних клінік, що і гестаційного кур’єра (так згідно з класифікацією ВООЗ прийнято називати сурогатну матір) знайдуть, і більшу частину грошей собі привласнять. Значно дешевшими є послуги тих сурматерів, що залишають оголошення в Інтернеті. Вже за 5000 ви знайдете жінку, що охоче виносить вам дитину. Тим не менш, саме через Інтернет найчастіше обдурюють бездітних пар. Поширені випадки, коли сурматір зникає, отримавши завдаток. Часто батьками упускається момент юридичного узгодження, тому в кінці вони ризикують залишитися ні з чим.

Вимоги до сурматері

За українським законодавством, сурогатною матір’ю може стати жінка віком від 18 до 51 року. Даний законопроект був прийнятий у 2011 році і передбачав безкоштовне штучне запліднення для бездітних пар. Наразі точних даних про як виділену суму, так і про кількість штучних запліднень за державні кошти немає, хоча Українська асоціація репродуктивної медицини (УАРМ) заявляє, що за рік в Україні здійснюється близько 7000 процедур ЕКЗ (екстракорпорального або штучного запліднення), десята частина з них – за виділені державою гроші.

Українські ж лікарі скептично ставляться до такої ініціативи, вважаючи, що це зробить доступнішим розкрадання державних коштів. Тим більше, варто насамперед боротися з безпліддям, а тоді вже шукати способи допомогти бездітним парам. Також спеціалісти значно обмежують вік сурматерів – від 21 до 35 років. Жінка повинна бути фізично і психологічно здоровою, бажано – мати хоча б одну власну здорову дитину. Перед штучним заплідненням проводиться повний огляд, щоб уникнути проблем із плодом. Якщо жінка одружена, вона повинна надати завірений нотаріусом дозвіл на штучне запліднення.  Також поширеними є випадки, коли сурогатною матір’ю стає родичка біологічних батьків. Лікарі стверджують, що ймовірність такого запліднення є навіть вищою.

Ставлення церкви

Як висловився речник УПЦ (МП) Георгій Коваленко, сурогатне материнство є гіршим за гей-паради, тому що воно «може призвести до появи спеціальних жіночих ферм, де жінки народжуватимуть на замовлення товстосумів та геїв, а дітей продаватимуть як котиків та собачок.»

Загальновідомим є факт, що церква забороняє різні види штучного запліднення, а також аборт і використання засобів контрацепції. Це є причиною багатьох суперечок серед різних конфесій у світі.

Громадська думка

Людмила, 32 роки, мати трьох дітей

Я вважаю сурогатне материнство доцільним, а також, що держава мала б підтримувати бездітних пар, але сама б я не наважилася на такий крок. Мені було б важко віддати дитину, яку я виносила. До цього треба бути морально готовим. Жінки, які це роблять – дуже благородні і сильні. Інша справа, коли йдеться не про допомогу, а лише про суму. В такому випадку це залишається на їхній совісті.

Орися, 30 років, має одну дитину

Важко сказати, чи я підтримую такий спосіб народження дитини, але проти нічого не маю. Особисто я ніколи б не змогла стати сурогатною матір’ю і досить зневажаю жінок, які заробляють виношуванням чужих дітей. Та й сім’ї повинні зважуватися на такий крок вже в останню чергу, коли все інше вже перепробуване.  Хоча сама ідея дати безплідним парам дитину є досить благородною, та кращим варіантом є всиновлення сироти.

Ліна, 25 років, не має дітей

Загалом, я не прихильник такого типу планування сім’ї. Як християнка, я дотримуюся такої думки, що якщо Бог дає можливість мати дітей, то нею треба скористатися. Якщо ж сім’я не може народити дитину, то це мало б бути причиною для роздумів. А змушувати іншу жінку народжувати дитину – однозначно, гріх.

Ольга, 28 років, матір однією дитини

Я підтримую сурогатне материнство, тому що є чимало безплідних сімей, яким треба дати шанс виховати свою дитину. Але мені важко уявити, як жінки можуть так просто народжувати і віддавати, по суті, власних дітей. Щодо тих, які працюють сурматерями заради наживи, то, думаю, зароблені гроші не принесуть їм ніякого щастя.

Наталя, 26 років, не має дітей

Я не підтримую сурогатне материнство і ось чому. Вважаю, що такий спосіб планування сім’ї є не задоволенням потреб, а банальним егоїзмом. Насправді, у світі достатньо дітей, які можуть стати так само рідними, а може навіть і зручнішими у вихованні. Навіть якщо врахувати численні хабарі, всиновлення дитини з сиротинця обійдеться набагато дешевше, ніж штучне запліднення, а дитині цій буде подаровано шанс на краще життя, якого не можна досягнути іншими способами.

Горбань Марія, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Самые комментируемые записи

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.