Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Образование-Культура-Искусство, Последнее на ВПраве, Право и Общество » Свято книги у Львовіstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

forum-vydavcivПротягом 10-15 вересня львів’яни і гості міста могли відвідати ХХ Форум Видавців, що складався із двох частин – книжкового ярмарку у Палаці мистецтв і літературного фестивалю, головна тема якого: «Жінка у світі, що змінюється». Видавництва представили понад 100 000 книг, десята частина з яких – новинки. Загалом форум відвідало близько 55 тисяч відвідувачів, серед них не лише українці.

Добре, що у світі технологій люди ще знаходять час для читання. Серед таких є й «естети», що надають перевагу виключно паперовим виданням, до яких можна торкнутися і навіть відчути запах фарби і паперу! Особисто я належу саме до таких людей, тому Форум видавців для мене був своєрідним святом книги.

Програма літературного фестивалю настільки велика, що відвідати всі заходи було неможливо – в один і той самий час відбувалося по 2-3 зустрічі, серед яких дискусії, автограф-сесії, презентації книг тощо. Любителі лірики могли відвідати «Ніч поезії та музики non-stop», а фанати драматургії не залишилися байдужими до вечірніх вистав у театрі «Воскресіння».

На всіх чотирьох поверхах Палацу мистецтв були розміщені українські та іноземні видавництва, що презентували свої книги. Серед них — літературні новинки, підручники, а також бестселери, що вже встигли завоювати серце читача. Книгомани мали можливість отримати автографи улюблених авторів, яких, здавалося, було не менше, ніж простих відвідувачів. І кожен, дійсно кожен, закарбував у своїй пам’яті безліч приємних моментів із відвідування форуму.

Перше, що я побачила – натовпи людей біля кожного видавництва. Гомоніли українська, російська, польська, англійська мови, адже Форум видавців – один із найбільших книжкових фестивалів у Європі, що за роки проведення встиг знайти партнерів за межами України. Починаючи із цього року на форум запрошують країну – почесного гостя, яким цьогоріч стала Польща. Добре запам’ятався мені Зигмунт Мілошевський – польський письменник, а також журналіст. До Львова він привіз свої романи польською, а також декілька  книг, перекладених українською. «Польський Стівен Кінг» виявився дуже веселим чоловіком, жваво спілкувався з читачами і журналістами — про популяризацію детективів, екранізацію його творів і власне ставлення до ЗМІ, називаючи їх часто дурними, бо «вони інколи вміють лише порівнювати». Дивлячись на підписану ним книжку, я не можу стримати усмішку – автор поряд з автографом малював… квіточки. Можливо, таким чином Зигмунт Мілошевський хотів компенсувати свій далеко не каліграфічний почерк або ж подарувати трошечки тепла і радості, поки у Львові падали дощі (а вони не припинялися на час проведення форуму).

Серед відомих іноземних письменників були також Данута Валенса, Януш-Леон Вишневський, Джеремі Стронг, Клаус Анкресен та інші. Як влучно зазначив програмний директор Інституту книги Олександр Гаврилов, «головний тренд форуму — розворот книжкового ринку в бік Європи. В Україні стали більше читати перекладну європейську літературу. Збільшилася кількість спільних проектів з європейськими видавництвами». Із кожним роком зростає кількість гостей форуму – як українців, так і іноземців.

Не могли оминути поза своєю увагою Форум видавців і українські майстри слова. Серед них — Емма Андрієвська, Валерій Шевчук, Макс Кідрук, Сергій Жадан, Ірій Іздрик, Любко Дереш… Всі вони були членами або організаторами різних літературних дискусій, як от «Українська проза: на землі чи на небі?», «Історія жінок і жінки в історії» або ж досить суперечлива тема «Український інтелектуал у соціальних мережах». Всі вони роздавали автографи, та не завжди їх було легко отримати. Наприклад, я після півгодинних стоянь у черзі так і не дочекалася підпису Ірени Карпи на моєму улюбленому «Супермаркеті самотності», а Любко Дереш з’являвся лише декілька разів на книжковому ярмарку.

Львівський національний університет імені Івана Франка також проводив конференції із письменниками і науковцями. До прикладу, зустріч із Михайлом Слабошпицьким дуже зацікавила студентів. Автор презентував так звану псевдо-біографію Михайла Коцюбинського «Що записано в книгу життя», яка показує українського письменника з дещо іншого боку. Для мене Михайло Михайлович Коцюбинський є генієм української літератури, я захоплююся його імпресіоністським настроєм, тому мені було дуже цікаво послухати, що вплинуло на написання письменником того чи іншого твору.

За традицією, на форумі щороку обирається найкраща книга, та цього року думки експертів розділилися настільки, що премію розділили між трьома претендентами: науково-популярним бестселером американського фізика Мітіо Каку «Фізика майбутнього», монографією французького мистецтвознавця Жан-Клода Маркаде «Малевич» і збіркою творів Григорія Чубая «П'ятикнижжя». Досить скандальною книгою була «Mein Kampf in Ukraine», автором якої є засуджений за хабарництво колишній суддя Ігор Зварич. Як сказано, згодом вийде ще друга і третя частини цього роману.

Ще одною перевагою проведення форуму є набагато нижчі ціни на книги і безліч акцій. До прикладу, деякі видавництва продавали свої бестселери лише за 20 грн! Таким чином, книжки були доступними кожному українцю. Та затятому книголюбу ніколи не вистачить грошей на книги, тому моя книжкова полиця наповнилася лише декількома виданнями: «Супермаркет самотності» і «З роси, з води і з калабані» Ірени Карпи, «Депеш Мод» Сергія Жадана, «Що записано в книгу життя» Михайла Слабошпицького, «Архе» Любка Дереша, «Зерно правди» і «Терапія злочину» Зиґмунда Мілошевського.

Згадуючи ці, ще зовсім недавні події, я дуже шкодую, що пропустила деякі зустрічі, презентації, що відкладених коштів було недостатньо для придбання всіх бажаних книг і що це дійство так швидко закінчилося. Та організатори вже зараз починають готуватися до ХХІ Форуму Видавців і обіцяють ще більше цікавих подій для всіх, хто любить читати. Тому нехай не засмучуються ті, що пропустили це дійство, бо наступного року нас чекатиме щось ще більш масштабне і захоплююче.

knyzhky-z-forumu-vydavciv

avtograf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(автограф і куплені мною книги Зигмунта Мілошевського)
Горбань Марія, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Самые комментируемые записи

1 Комментарий

  1. Талановитий автор. More!

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.