Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Образование-Культура-Искусство, Последнее на ВПраве, Право и Общество » ЗНО 2014: поради абітурієнтуstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

nuzhno-li-ukraine-vnoВже дев’ятий рік (починаючи з 2006) після завершення 11-річного навчання учні повинні скласти ЗНО, щоб продовжити своє навчання в обраному ним ВУЗі. Зовнішнє незалежне оцінювання було причиною багатьох скандалів серед освітян, неодноразово пропонували відмінити такий тип оцінювання знань, однак наразі в Україні не знайшлося достойної заміни ЗНО.

Зареєструватися на ЗНО 2014 можна з 3 січня по 5 березня і, як минулого року, лише за через мережу Інтернет, скачавши заархівовану програму реєстрації з сайту УЦОЯО http://testportal.gov.ua/ . Краще не відкладати цю процедуру на останні дні, щоб у випадку неправильно введеної інформації Ви мали можливість змінити її відправити наново.

Скачавши програму, розпакуйте та запустіть її. Сама програма є дуже зручною і простою в користуванні, заповнити всі поля можна за 5-10 хвилин. Позначте обрані Вами предмети (українська мова і література є обов’язковим для вступу у будь-який ВНЗ, інші – за власним вибором), введіть домашню адресу, деякі особисті дані. Після цього Ви повинні будете роздрукувати запропоновані програмою файли. Дещо ускладнює цей процес відсутність принтера; в такому випадку збережіть ці файли у форматі PDF на будь-який носій.

 Для заповнення заяви-реєстраційної картки підготуйте такі документи:

1. Копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтва про народження (для осіб, які не мають паспорта і яким станом на 1 вересня 2013 року не виповнилося шістнадцять років);

2. Копію документа про повну загальну середню освіту або довідку з місця навчання, якщо Ви здобудете повну загальну середню освіту у 2014 році (зразок довідки можна знайти на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти);

3. Дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3×4 см.

Після заповнення заяви приклейте фото, на копіях документів напишіть «Згідно з оригіналом», поставте підпис і дату. Ще раз перевіривши наявність усіх документів, відправляйтеся до найближчого відділення пошти, щоб їх відправити до Центру оцінювання якості освіти (кожна область має свій ЦОЯО, його адресу і посилання на сайт можна знайти на http://testportal.gov.ua/regions/ ). Найкраще відправляти рекомендаційним листом, щоб уникнути проблем із затримкою реєстрації (особливо в її останні дні).

Протягом двох тижнів Вам повинен прийти лист із документами, які підтверджують реєстрацію:

  1. реєстраційна картка абітурієнта;
  2. сертифікат для участі в зовнішньому оцінюванні;
  3.  інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік».

Якщо ви не отримали лист від УЦОЯО протягом зазначеного центру, зателефонуйте до регіонального центру і дізнайтеся долю Ваших даних.

Важливо розуміти, що реєстрація на ЗНО має бути одним із останніх кроків назустріч до свого продовження навчання у «вищих школах». Насамперед, потрібно обрати професію або хоча б напрям діяльності, яким би хотілося займатися протягом свого життя. Наступний крок – вибір ВНЗ, що є не менш важливо. Зараз уся інформація є у вільному доступі в Інтернеті, тому Ви можете в будь-який час ознайомитися з нею. Найкраще користуватися перевіреною інформацією – на офіційному сайті університету або на ресурсі ІС «Конкурс» ( http://www.vstup.info/ ), де подана інформація про обсяг місць, рейтинг і прохідні бали обраних вами ВУЗів. І лише остаточно визначившись зі своїм вибором, приступайте до реєстрації.

Та і це не буде головним! Адже найважливіше – скласти зовнішнє незалежне оцінювання з достатніми результатами (для профільного предмету – хоча б 140, з інших дисциплін – від 124). А для цього потрібно вчитися, вчитися і ще раз вчитися, щоб досягти своєї мети, чого бажає Вам команда ВПраве.

Горбань Марія, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.