Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право и Закон » Чи можливе подвійне громадянство в Україні?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

13276Чомусь серед населення існує думка, що подвійне громадянство в Україні заборонено. Однак, якщо проаналізувати чинне законодавство, то висновок напрошується сам – подвійне громадянство в Україні можливе.

Ст. 4 Конституції України дає нам визначення, що в Українііснуєєдинегромадянство. Підставинабуття і припиненнягромадянстваУкраїнивизначаються законом. Однак, самого визначення «єдине» законотворець не пояснює та не роз’яснює. У той же час, є ще одна стаття, це ст. 2 Закону України «Про громадянство», в якій йдеться, що законодавствоУкраїни про громадянствоґрунтується  на  такому принципі: єдиного громадянства  — громадянства держави Україна,  що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то  у  правових відносинах  з  Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Іншими словами це означає, що заборонено мати громадянство області, наприклад Запорізьке громадянство, чи Київське, однак щодо громадянства іншої країни заборони немає, а навпаки, вказано, що громадянин України, який набув громадянства іншої країни, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

До того ж, в тому ж законі, а саме в ст. 4, зазначено, що якщо міжнародним договором, який ратифікований Верховною Радою, питання громадянства регулюється іншими правилами, аніж тими, які прописані в чинному законодавстві України, то керуватися потрібно саме цим міжнародним актом.

Тобто, на даний час відсутні чіткі та прописані заборони подвійного громадянства українців. До речі, в чинному законодавстві навіть не передбачено покарання ані адміністративного, ані кримінального за біпатридство.

Тож, на території України, ви можете користуватися тільки своїми правами, як громадянина України, однак, перетнувши кордон держави, де ви є громадянином також, ви будете вважатися громадянином цієї країни, з її діючим законодавством та звичаями.

Поліна Марченко, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2016 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.