Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Дела судейские, Последнее на ВПраве, Право и Закон » Суд присяжних та критерії відбору до суду присяжнихstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

7_282Не багатьом прошаркам населення відомо, що згідно ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» на території України діють Суди присяжних.

Тож перш за все, варто зазначити, що присяжним, чи народним засідателем, у відповідності до ст. 57 ЗУ  «Про судоустрій та статус суддів» є громадяни України,  який у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду спільно із суддею чи суддями, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя та має повноваження судді на час розгляд певної справи.

Однак, відразу додам, що присяжні чи народні засідателі розглядають найскладніші кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких українським законодавством передбачено найвищу міру покарання та злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, стосовно службових осіб, які займають особливо відповідальне становище відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про державну службу», та осіб, посади яких віднесено до першої категорії посад державних службовців.

Проте, на таку відповідальну тимчасову посаду аби кого не візьмуть. В законодавстві прописані чіткі критерії осіб, які можуть бути присяжними, тож у відповідно до ст. 59 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» народними засідателями чи присяжними можуть бути:

1. Народним засідателем, присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

2. Не підлягають включенню до списків народних засідателів та списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя, присяжного;

3) які мають не зняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси;

5) громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років;

6) особи, які не володіють державною мовою.

Однак, є певні обставини, за яких особу не допускають до складу присяжних, коли наявна хоча б одна, із нижче наведених умов:

1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім'ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;

2) якщовін брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;

3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім'ї заінтересовані в результатах провадження;

4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;

Однак, найцікавіше на мою думку є те, що особа, яка бажає стати присяжним, не повинна мати юридичної освіти, або хоча б бути обізнаною щодо особливостей розгляду подібних справ. Тобто навіть звичайна домогосподарка, чи технолог, та навіть прибиральниця можуть вирішувати подальшу долю людини. А добре це чи ні судити Вам!

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.