Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Кредиты, Последнее на ВПраве, Право и Закон » В яких випадках банк може списати кредитну заборгованість?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

1212409218__kredityНе дивлячись на відсутність робочих місць в Україні та стійку неплатоспроможність українські банки так і ваблять споживачів все  «вигіднішими та вигіднішими » умовами кредитування, на що звичайні люди – споживачі так із легкістю погоджуються, адже споживчий ринок так і вабить своїм різноманіттям.

Однак, відкривши кредитну лінію для фізичної особи, банк ставить себе у дуже ризиковане становище, оскільки гарантій виплат по кредиту ніхто достовірно дати не може, в багатьох випадках є ризик того, що така кредитна заборгованість погашена не буде, а тому з часом її просто спишуть, як безнадійну.

Існують певні критерії, згідно яких кредит можна вважати безнадійним, який в подальшому спишуть.

Тож за для розгляду цього питання слід звернути увагу на ст. 159 Податкового Кодексу України, який регулює та роз’яснює строки, згідно яких банки мають право визнати кредит безнадійним та списати його за рахунок резервних коштів.

Банкибудутьвизначати кредит як безнадійний при незадовільномуфінансовомустаніборжника і наявностіпрострочення платежу понад 90 днів.

Більш жорсткі правила будуть застосовуватися до безнадійних кредитів та позик пов'язаним особам і безаставних кредитів. До цих категорі йборгів має бути застосована хоча б одна умова, яка зазначена в  п.14.1.11 Податкового кодексу, а саме: закінчення строку позовної давності, доведена відсутність майна у боржника для повного погашення боргу, підтверджений в законному порядку форс-мажор або смерть позичальника.

Однак, спочатку потрібно довести всі вищевикладені обставини, пройти чимало стадій судової тяганини, неодноразових візитів виконавчої служби, оскільки банк, так просто не подарує коштів, цих стадій не оминути. Та і визнається безнадійною сама заборгованість, а не сам кредитні кошти.

Сама процедура визнання заборгованості безнадійною регулюється постановою № 172 Національного Банку України від 01.06.2011 року про відшкодування банками України безнадійної заборгованості за рахунок резерву.Однак, як вбачається в самій постанові, в п. 7 відшкодування, тобто списання,  за  рахунок резерву безнадійної заборгованості не  є  підставою  для  припинення вимог  банку  до позичальника. Банк зобов'язаний продовжувати  роботу  щодо відшкодування списаної за рахунок резерву безнадійної заборгованості. Отже, навіть якщо банком і визнається заборгованість безнадійною та буде списана за рахунок резервних банківських коштів, банк вас у спокої не залишить, буде «вибивати» із вас ці кошти усіма шляхами, навіть інколи і не зовсім законними, такими як продаж ваших боргів колекторам, які знають, як вже в свою чергу знають, як повернути кошти.Тому, беручи кредит, добряче подумайте, чи під силу вам буде його виплатити.

Поліна Марченко, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2016 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.