Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Новости законодательства, Последнее на ВПраве, Право и Закон » Зареєструвати старі дачні будинки можна буде без технічної інвентаризаціїstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

12Парламент значно спростив процедуру реєстрації прав власності на дачні будинки, присадибні будівлі та споруди, будівництво яких було завершено до 5 серпня 1992 року. Тепер власникам не потрібно буде звертатись в БТІ для отримання технічного паспорту. Їм достатньо буде пред’явити витяг із погосподарської книги.

Народний депутат Валентин Нечипоренко, презентуючи власний проект (№2252),наголосив на його актуальності. Він сказав, що в перші роки незалежності, мешканцям сільської місцевості, для оформлення прав на власне майно, достатньо було мати в наявності довідку від голови сільської ради. Тому громадяни не поспішали отримати державний акт, який засвідчував право власності на майно. Сьогодні ж, зі слів Валентина Нечипоренка, для того, щоб виготовити технічний паспорт, необхідно внести суму в розмірі від 8 до 10 тисяч гривень, підприємству, яке  проводить обстеження будинку.

До того ж, згідно з законодавством, яке було чинне до 5 серпня 1992 року, до експлуатації не передбачалось введення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, а також прибудов до них, які розташовувались у сільській місцевості, до того ж вони не підлягали реєстрації в органах БТІ.

Погосподарська книга була тим документом, який містив повну інформацію про об’єкт та його власника і зберігалась в сільській раді.

Нардеп взяв до уваги те, що власники таких будинків не мають змоги оплатити послугу виготовлення технічного паспорта, тому, що це люди пенсійного віку.

Тепер згідно внесених змін до ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація об’єктів нерухомості, не потребуватиме проведення технічної інвентаризації для отримання свідоцтва про право на власність. Цей закон діє стосовно об’єктів нерухомості, будівництво яких закінчене до 5 серпня 1992 року та які розташовуються на території сільських рад.

Звичайно, якщо така реєстрація не була проведена раніше.

Заміною технічного паспорту, якщо він відсутній, буде витяг із погосподарської книги. Цей витяг можна отримати у виконавчих органів сільських рад( за потреби, у сільського голови) чи в архівних установах.

Громадянам, які мають за собою закріплені особові рахунки в погосподарських книгах відповідних сільських рад,для того, щоб зареєструвати своє майно потрібно буде подати заяву і виписку із перелічених книг та документи, які визначені в Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Буде враховуватись рішення сільської ради про передання (надання) земельної ділянки в користування або власність для того, щоб здійснити державну реєстрацію земельної ділянки. Але спрощена схема буде платною.

Передбачають встановлення плати за виготовлення виписки із погосподарської книги, а за цивільно – правові дії з власною нерухомістю, необхідно буде сплачувати державне мито.

 Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

1 Комментарий

  1. Коли буде реєстрація в мінюсті, треба в свідоцтво вписати площі. Коли треба буде оформити спадщину на такий будинок за рішення суду, треба технічний паспорт+інвентарна оцінка. Коли треба вчинити нотаріальну дію з таким будинком, тут вже потрібні площі і кількість кімнат. Висновок: це все передвиборна маячня. Так чи інакше, вам доведеться робити паспорт. Закон прийнято в першому читанні, невідомо чи він дойде до фінішу. Не вірте владі!

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.