Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право и Закон » Процедура реєстрації патенту в Україніstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

pppШирокого оберту сьогодні набуває патентування винаходів, як об’єкта промислової власності. В першу чергу варто зазначити, що запатентувати свій винахід необхідно для правової охорони державою, після отримання патенту, вашого винаходу.  Як показує практика, процедура одержання патенту на винахід в Україні займає 2,5-3 роки, патенту на корисну модель — 9-11 місяців.

Тож перейдемо безпосередньо до процедури реєстрації патенту.

Перше, що необхідно зробити, це на підставі рішення про видачу патенту потрібно заплатити державі мито, за проведення реєстраційних дій, розмір якого, у  відповідності до ЗУ «Про державне мито» складає:

     — для фізичних   (юридичних)   осіб,   що  постійно  проживають

(знаходяться) в Україні,  — 1  неоподатковуваний  мінімум  доходів

громадян;

     — для фізичних   (іноземних   юридичних)  осіб,  що  відповідно

постійно проживають (знаходяться) за межами України, — 100 доларів

США;

А також потрібно оплатити за публікацію про видачу патенту суму у розмірі 30 грн.

Додам, що зазначені мито та збір сплачуються після надходження до заявника рішення про видачу патенту.

Подається заява про реєстрацію та видачу патенту на винахід в Український інститут промислової власності, який є структурним підрозділом Державний департамент інтелектуальної власності. До заяви обов’язково додається опис винаходу чи корисної моделі, формулу винаходу, реферат де детально роз’яснено все про винахід та за необхідності креслення. Заявником  винаходу може бути як автор так  і роботодавець автора або їхній правонаступник. Подати заявку може як фізична, так і юридична особа (резидент і нерезидент) — як самостійно, так і через довірену особу. В останньому випадку до матеріалів заявки додається довіреність, видана заявником на ведення діловодства.

Після подачі зави на отримання патенту – заявка перевіряється на наявність всіх необхідних документів і матеріалів, а також перевіряється відповідність сплаченого держзбору встановленому розміру. У випадку, якщо матеріали заявки відповідають всім установленим правилам, заявникові направляється повідомлення про встановлення дати подання заявки на винахід. Потім буде проходити формальна експертиза, де  перевіряється правильність оформлення матеріалів заявки та їх відповідність вимогам Закону України «Про охорону прав на винаходи й корисні моделі». Якщо матеріали заявки відповідають всім установленим вимогам, заявник одержує рішення про завершення формальної експертизи й можливості проведення кваліфікаційної експертизи   або рішення про видачу патенту на корисну модель. Кваліфікаційна експертиза   – перевіряється відповідність заявленого винаходу критеріям патентоздатності, встановлених Законом. Додам, що така експертиза буде проводитися тільки за заявою автора винаходу. Кваліфікаційна експертиза проводиться тільки після одержання Укрпатентом відповідної заяви й оплати збору за її проведення. Якщо винахід відповідає всім установленим критеріям патентоздатності  заявникові направляється рішення про видачу патенту на винахід.

Після одержання самого патенту на винахід виходить публікуються в офіційному бюлетені «Промислова власність» і одночасно заносяться у відповідний Державний реєстр. Після чого ви є законним власником свого винаходу, а ваші права будуть захищатися у відповідності до чинного українського законодавства.

Поліна Марченко, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.