Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право и Закон, Юридические советы » Як поводити себе, якщо Ви потрапили у ДТП? Поради юриста



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

arranged_investigated__2Навіть при найкращих знаннях правил дорожнього руху від ДТП не застрахований ніхто. І як частенько буває, підбили тебе, а з тебе ще й винного зробили. І насправді це зробити дуже просто, тому запам’ятайте маленькі поради, як правильно та на користь собі вести себе під час ДТП.

Основним законодавчим актом, який регулюватиме вашу поведінку є ПДР – правила дорожнього руху. І перший пункт, на який звертаємо увагу це пункт 2.10 правил, де передбачано, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

   а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;

   б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;

   в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;

   г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;

   ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті «г» пункту 2.10 Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;

   д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;

   е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;

   є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Від себе додам, що окрім зазначених вимог, зробіть фото на телефон місця події, або зніміть усе на відео, аби потім не виникало ніяких сумніві стосовно тих чи інших подій.

Пункт 2.11 Правил дозволяє учасникам ДТП, якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) прибути до найближчого поста Державтоінспекції або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею (третіми особами вважаються інші учасники дорожнього руху, які через обставини виявились причетними до дорожньо-транспортної пригоди).

Поліна Марченко, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.