Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Земельное право » Продовжено дію мораторію щодо продажу земель сільськогосподарського призначенняstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

20 листопада 2012 року Верховною Радою України після першої невдалої спроби таки було прийнято Закон України «Про внесення змін до Земельного кодексу України», відповідно до якого було продовжено дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2015 року.

 

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України» до 1 січня 2015 року забороняється:

1) купівля-продаж земельних ділянок с/г призначення державної і комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

2) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного с/г виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.
 

Однак по не зрозумілим причинам прес-служба Верховної Ради України повідомила громадськості, що дію мораторію продовжено до 01 січня 2016 року, хоча сам текст Закону
України «Про внесення змін до Земельного кодексу України» містить продовження до 1січня 2015 року. Відтак, вважаємо, що мораторій продовжено саме до 1 січня 2015 року.

 

Окрім конкретної дати (1 січня 2015 року), законодавець пов‘язує дію мораторію з  настанням певної події, точніше її не настанням — «До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2015 року, не допускається» (продаж земель с/г призначення).

 

Зверніть увагу!!!!! 

Дію мораторію на продаж земель с/г призначення продовжено до 1 січня 2015 року.

Отже, підсумовуючи вище викладене зазначаємо, що перехід права власності на землі с/г призначення до 1 січня 2015 року дозволяється виключно шляхом спадкування та обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.

 

Винахідникам, які прагнутимуть здійснити визнання права власності на землі с/г призначення в судовому порядку слід ознайомитись з Листом Верховного суду України від 29.10.2008 р. N 19-3767/0/8-08.

 

Витяг з Листа Верховного суду України від 29.10.2008 р. N 19-3767/0/8-08.

1. За рішенням суду не можна здійснювати перехід права власності на земельні ділянки та земельні частки (паї), щодо яких існує заборона на їх відчуження (крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб), встановлена п. 15 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України (далі — ЗК України). Не допускається також зміна їх цільового призначення.

2. Неприпустимим є звернення стягнення на земельні ділянки за рішенням суду в разі невиконання боржником зобов'язань за договором позики та іншими зобов'язаннями з одночасним припиненням на них права власності боржника і визнанням права власності за кредитором (ст. 139 ЗК України).

3. Норма ст. 119 ЗК України щодо набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю може застосовуватися з 1 січня 2017 відповідно до п. 1 розділу IX «Прикінцеві положення» ЗК України.

4. Не може набуватись право власності на земельні ділянки за рішенням суду шляхом встановлення факту, що має юридичне значення.

 

Корисно знати:

Мораторій (від лат. moratorius — що уповільнює, відстрочує) — відстрочення виконання зобов'язань, що встановлюються урядом на певний термін або до закінчення яких-небудь надзвичайних подій (наприклад, війни, стихійних лих).

 

Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=44639

 style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Самые комментируемые записи

1 Комментарий

  1. DIMON:

    Перегляньте, будь ласка, сайти www.golos.com.ua/Article.aspx?id=275667 та zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2768-14, бо у вашій статті є неточності.

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.