Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » Чи можливо позбавити співвласника частки ?



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

загруженное«Визначальним при вирішенні справи про припинення права на частку в спільному майні за вимогою інших співвласників є неістотність завданих збитків», — зазначає ВСУ

На засіданні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України 2 липня 2014 було розглянуто справу № 6-68цс14, яка стосувалась позову про усунення перешкод у користуванні власністю та за зустрічним позовом про припинення права на частку в спільному майні.

ВСУ висловив таку позицію: відповідно до статті 365 ГК України право особи на частку в спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:

1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;

2) річ є неподільною;

3) спільне володіння і користування майном є неможливим;

4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї.

Суд приймає рішення про припинення права особи на частку в спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.

Визначальною при вирішенні позову про припинення права на частку в спільному майні за вимогою інших співвласників є ст. 365 ЦК, оскільки згідно з пунктом 4 частини першої, право власності співвласника на частку в спільному майні може бути припинено, але за умови, що така шкода не буде істотною.

 Марина Листопадська, ВПраве



style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2016 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.