Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » Довічне ув'язнення для осіб жіночої статі відмінено?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

383550855Наразі, Україна є єдиною країною в СНД, де до жінок застосовують довічне позбавлення волі

Законопроект № 4679, який запропонував Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, має внести зміни, які стосуватимуться порядку призначення і виконання покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Законом встановлюється, що до осіб, які вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб, які старші 65 років, а також до жінок(Відповідно до діючої редакції ч.2 ст. 64 КК довічне позбавлення волі не застосовується до жінок, які були в стані вагітності під час вчинення злочину або на момент винесення вироку), довічне позбавлення волі не застосовується.

Також пропонується, відповідно змін до ст. 67 КК, встановити, що довічне позбавлення волі не застосовується за підготовку до злочину і за спробу здійснення злочину.

Також встановлюється факт, що , що організатор, підбурювач та пособник не може призначатися максимальний строк або розмір найбільш суворого виду покарання.

Крім того, депутат хоче надати особам, які відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі, право на:

— УДО від відбування покарання, яке може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше 15 років покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

— Заміну покарання у вигляді довічного позбавлення волі на більш м'яке покарання, яке можливе тільки після фактичного відбуття засудженим не менше 10 років покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Заміна припускає тільки один варіант — позбавлення волі на строк не менше 25 років;

— Один раз на місяць короткострокове побачення тривалістю 3 години з родичами або іншими особами у присутності представника колонії і один раз на три місяці тривале побачення.

Є сподівання, що цей законопроект буде сприяти захисту прав і законних інтересів осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, членів їх сімей, дозволить гуманізувати умови їх утримання на принципах неухильного дотримання Конституції України, вимог Загальної декларації прав людини, інших міжнародних правових норм і стандартів поводження з ув'язненими, створиться можливість скорочення чисельності засуджених до цього виду покарання з одночасним забезпеченням безпеки суспільства і держави.

 Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.