Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » Набув чинності Закон, згідно якого позивач має надати суду факти, які підтверджують дискримінаціюstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

shutterstock_50973583_v2З'явились зміни в законодавстві, які запобігають та протидіють дискримінації

Набув чинності Закон № 1263 -VII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації.

«Дискримінація — це ситуація , при якій особа або група осіб за їх ознаками раси , кольору шкіри , політичних , релігійних та інших переконаннями , статі, віку , інвалідності , етнічного та соціального походження , громадянства , сімейного та майнового стану , місця проживання , мовними або іншими ознаками , які були, є і можуть бути дійсними або припущення , піддається обмеженню у визнанні , реалізації або користуванні правами і свободами , крім випадків , коли таке обмеження має правомірну , об'єктивно обгрунтовану мету , способи досягнення якої є належними і необхідними», — зазначено у змінах до Закону «Про основи запобігання та протидії дискримінації в Україні ».
Непрямою дискримінацією називається ситуація за якої в результаті реалізації або застосування формально нейтральних правових норм , критеріїв оцінки , правил , вимог або практики для особи або групи осіб за їх певними ознаками виникають менш сприятливі умови чи положення в порівнянні з іншими особами. Вона не визнається у випадках, коли реалізація або застосування таких норм і критеріїв має правомірну , об'єктивно обгрунтовану мету , а способи її досягнення є належними і необхідними .
Запроваджена нова форма дискримінації – будь – яка свідома допомогу в здійсненні дій чи бездіяльності , спрямованих на виникнення дискримінації.

Сфера дії Закону « Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні » поширюється на трудові відносини , в тому числі застосування роботодавцем принципу розумного пристосування.

Також розширено повноваження Уповноваженого ВР з питання прав людини.

Омбудсман звертається до суду з заявами про дискримінацію з метою захисту суспільних інтересів і особисто або через свого представника приймає участь в судовому процесі.  Він також вносить пропозиції щодо вдосконалення законодавства про запобігання та протидію дискримінації, застосування і припинення позитивних дій , дає висновки у справах щодо дискримінації за поводженням суду.
Особа, яка вважає себе дискримінованою, може звернутися зі скаргою до державних органів, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб , омбудсмана або до суду.

Це  звернення не може бути підставою для упередженого ставлення , а також не може викликати жодних негативних наслідків для особи , що скористався таким правом  та інших осіб.

До Цивільного кодексу, а саме до ст. 60 внесено зміни, де встановлено, що позивачу необхідно пред’явити факти, що є підтвердженням дискримінації. При наявності таких даних доведення їх відсутності покладається на відповідача .

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.