Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » Нові рекомендації від АМКУ для торговельних мережstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

42966Нове повідомлення від прес – служби Антимонопольного комітету. Український Антимонопольний комітет надав ряд рекомендацій основним торговельним мережам стосовно заходів, які необхідно вжити, щоб не допустити необґрунтоване підвищення роздрібних цін на продовольчі товари. Це стосувалось ТМ, які діють на ринках роздрібної реалізації продовольчих товарів.

За останній період значно зросли ціни на харчові продукти. Це вдалось виявити завдяки моніторингу споживчих цін у ТМ. За свідченням моніторингу цін Міністерства аграрної політики та продовольства, будь-яка зміна оптово-відпускних цін не завжди призводить до адекватної зміни роздрібних цін на продовольчі товари торговельними мережами.

За період від 1 по 16 квітня 2014 року роздрібні ціни зросли більш, ніж на 29 % при зростанні оптово – відпускних цін на цукор на 19, 6 %.

Те ж саме стосується ринку цибулі, де зростання оптово-відпускних цін на 18,4% призвело до підвищення роздрібних цін на 37,4% і картоплі – на 25,5 і на 40,1% відповідно. Аналогічна ситуація спостерігається на ринку молока (зростання відповідно на 1,9 і 3%).

Водночас, незважаючи на зниження оптово-відпускних цін на курятину на 2,9%, роздрібні ціни мали тенденцію до зниження лише на 0,5%.

До того ж, разом зі зменшенням оптово-відпускних цін, спостерігається підвищення роздрібних цін (це стосується житньо-пшеничного хліба та м'яса яловичини) на деякі товари.

Аналізуючи економічну ситуацію на ринку продовольчих товарів, можна сказати, що об’єктивні економічні причини, які б могли сприяти суттєвому зростанню цін на продовольчі товари, в тому числі в роздрібній мережі, відсутні.

У зв’язку з цим, Антимонопольний комітет України для забезпечення стабільної цінової ситуації та зменшення негативних наслідків коливання цін, а також з метою запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, надав рекомендації ТОВ «ПАККО-Холдинг», ТОВ «Адвентіс», ТОВ «Бімаркет», ТОВ «Фоззі-Фуд», ПрАТ «Ікс 5 Рітейл Груп Україна», ТОВ «Край-2», ТОВ «Новус Україна», ДП «Фуршет Центр»,  ДП «Фуршет Регіон», ПІІ «Білла Україна», ТОВ «Спар-центр», ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет», TOB «ЕКО», ТОВ «Метро Кеш енд Керрі-Україна», ТОВ «Фудмаркет», ТОВ «Фора», ТОВ «Торговий дім «Амстор» для вжиття заходів для того, щоб не недопустити необґрунтоване підвищення роздрібних цін на продовольчі товари.

Зазначені суб’єкти господарювання мають повідомити Антимонопольний комітет України протягом десяти днів про розгляд даних рекомендацій.

 Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.