Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » Правозахисники проти звільнення сепаратистівstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

11304«Законопроект про амністію учасників протесту, що розпочались після 22 лютого, не можна приймати в запропонованому вигляді, оскільки він містить положення про звільнення від відповідальності», — заявляють правозахисники.

«ЗіБ» з посиланням на прес-службу УГСПЛ повідомляє про те, що представники ряду правозахисних організацій звернулись до вищих посадових осіб держави з цим питанням.

Зазначені зауваження стосуються законопроекту «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час масових акцій громадянського протистояння, що розпочалися 22 лютого 2014 року» № 4667-3.

По суті Законопроект №4667-3 – це не закон про амністію і не містить положення про амністію. Амністія визначається як звільнення від покарання певних категорій осіб, які скоїли злочини. Цим  законопроектом передбачається звільнення від відповідальності зазначених осіб і неможливість проведення розслідування низки кримінальних проваджень, а відтак неможливість встановлення винних у вчинених злочинах, неможливість отримання потерпілими відповідного статусу в кримінальному процесі, та отримати в межах кримінального процесу відшкодування за шкоду, спричинену злочином.

На потерпілого покладається обов’язок самостійно розслідувати злочини і тягар доведення спричинення йому шкоди,  згідно даного законопроекта.

Якщо злочинців звільнять від необхідності відшкодовувати шкоду, то держава зобов’язана взяти на себе відповідну компенсацію, за цим послідують додаткові бюджетні витрати, які не передбачені законом про бюджет.

Не достатньо зрозумілим є звільнення від відповідальності чи покарання осіб, які є громадянами інших держав,це стосується зокрема громадянам Росії і які чинили злочин проти громадян України, зокрема, на території Автономної Республіки Крим.

Крім того, в документі є  «принцип заручників», від нього правозахисники застерігали у випадку із законопроектом щодо амністії учасників Майдану ще в січні 2014 року.

У зв’язку з цим правозахисники пропонують внести зміни до урядового законопроекту №4667-3 ще до винесення законопроекту на розгляд парламенту:

1) Привеcти положення зазначеного законопроекту у відповідність до Закону «Про застосування амністії в Україні».

2) Виключити ст. 3 законопроекту, передбачити необхідність розслідування всіх злочинів, встановлення винних, визнання осіб потерпілими в межах кримінальних проваджень і фіксування незаконності зазначених дій і лише після цього – звільнення від покарання.

3) Передбачити, що звільнення від покарання у кримінальних провадженнях щодо злочинів, якими спричинено шкоду потерпілим, можливе лише за умови примирення із потерпілими та відшкодування шкоди, завданої ним в повному обсязі.

4) Обмежити коло осіб, щодо яких застосовується амністія лише громадянами України та особами без громадянства, а також обмежити злочини, які підпадають під амністію територіально –Луганською, Донецькою областю та м. Одесою.

5) У ст.1 законопроекту №4667-3 зазначити, що звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками масових акцій громадянського протистояння, можливе лише за тієї умови, що їх дії не є тяжкими та особливо тяжкими злочинами.

ВРУ  також погодила Меморандум про мир та взаєморозуміння. Він передбачає  прийняття Закону щодо недопущення кримінального переслідування громадян, з приводу подій, які мали місце під час масових акцій протесту в Україні.

Марина Листопадська, ВПраве

 style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.