Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » Санкції для банків за маніпуляції з валютоюstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

1364368870_1350296555_1326552997_325З'явився Закон, який передбачає покарання для банків за дії, що призвели до валютних коливань або негативно вплинули на стабільність банківської системи

ВРУ  прийняла Закон, який стосується змін до деяких законів України щодо запобігання (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи (законопроект № 4938).

Цей Закон має на меті створення ефективних механізмів, які забезпечуватимуть стабільність банківської системи під час кризових явищ та будуть  запобігати погіршенню ситуації на грошово-кредитному ринку, а також розширять механізми виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Закон про НБУ доповнено статтею, згідно якої до маніпулювання на грошово-кредитному ринку відносяться:

— Здійснення (спроба здійснити) фінансовою установою операції з торгівлі інвалютою, в результаті яких курс гривні до інвалюти, попит, пропозиція або обсяг торгівлі інвалютою відхилився від рівня або підтримувався на рівні, який суттєво відрізняється від рівня, який би сформувався без таких операцій;

— Поширення фінансовою установою завідомо неправдивої інформації через ЗМІ, Інтернет або будь-якими іншими способами, внаслідок чого курс гривні до іноземної валюти, попит і / або пропозиція іноземної валюти, обсяг торгівлі нею, процентні ставки, попит, пропозиція або обсяг угод на міжбанківському кредитному ринку відхилилися від рівня або підтримувалися на рівні, який суттєво відрізняється від рівня, який би сформувався без поширення такої інформації;

— Неодноразове невиконання банківські установи зобов'язань по угодах купівлі-продажу іноземної валюти, укладеними протягом дня у власних інтересах або за рахунок клієнтів, якщо укладання зазначених угод призвело до істотного відхиленню курсу гривні до іноземної валюти від рівня, який би сформувався без укладення зазначених угод;

— Здійснення банками операцій на міжбанківському кредитному ринку, які не мають економічного сенсу  або подання заявки на укладення угоди на міжбанківському кредитному ринку без подальшого укладення такої угоди, що призвело до істотного відхиленню процентних ставок від рівня, який би сформувався без здійснення таких операцій або подання відповідних заявок.

За вказане маніпулювання НБУ зможе застосувати до банків заходи впливу, які передбачені ст.73 Закону про банківську діяльність, а також обмежувати їх діяльність на міжбанківському валютному ринку. Також Нацбанк матиме право накладати на небанківські фінансові установи штраф у розмірі від 10 до 50 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 тис. до 850 тис. грн) і позбавляти їх генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.

Крім того, Закон передбачає спрощення процедури строкової капіталізації банків та продажу проблемних банків інвесторам, підвищує мінімальний статутний капітал банків з 120 млн грн до 500 млн грн, розширює відповідальність власників банків, надає НБУ право встановлювати особливості банківського регулювання у разі стрімкого погіршення ситуації на фінансовому ринку .

Марина Листопадська, ВПраве

 style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.