Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » Військовий стан і МВФ: чи будуть вони узгоджуватись?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

333Міністр фінансів України Наталія Яресько повідомила , що переговори з МВФ проходять успішно і виділення чергового траншу Україні може відбутися вже на початку весни. Головна перешкода  для успішного продовження роботи – це ймовірність введення військового стану, яке «у всіх на вустах» після драми в Маріуполі. Експерти обговорюють те, як зможе МВФ фінансувати країну, що знаходиться у стані війни?

На думку Forbes, країні в стані війни важко буде знайти відповідну програму МВФ — хоча в послужному списку цієї міжнародної організації є приклади співпраці з країнами, які перебувають в стані військового конфлікту, наприклад з Грузією, та  з державами, в яких введена військова диктатура. За даними Forbes, зараз в документах МВФ немає заборони на співпрацю з країнами в стані війни, тому теоретично існує можливість розробки відповідної програми  для України.

Член ради НБУ Юрій Полунєєв вважає, що робота МВФ з Україною при оголошенні війни буде питанням політичної волі.  Він наголошує: «Для цього війна повинна бути оголошена офіційно, тоді військовий стан або АТО ніяк не відобразиться на фінансуванні з боку МВФ. Тим більше що політична воля основних країн-акціонерів МВФ досить сильна, і це плюс для України в ситуації, що склалася ».

Існує думка, що отримати фінансування в разі введення військового стану буде складно. Це підтверджують джерела Forbes в Кабінеті міністрів. До того ж, за словами економіста Віктора Суслова, саме введення військового стану означає, що переговори з МВФ повинні будуть вести армійські генерали.

Аналітик Інституту прогнозування НАНУ Тетяна Тищук наголошує:  «Очевидно, що введення військового стану вплине на систему управління та прийняття рішень ,в тому числі, і в економічній сфері. Фінансування за програмою стабілізації МВФ в таких умовах навряд чи буде можливим. В умовах військового  стану економіка має бути повністю переорієнтована на забезпечення оборони. Домогтися стабілізації в економічній сфері, як передбачено програмою МВФ, в умовах військового  стану буде вкрай важко».

 «Якщо МВФ виділить Україні черговий транш, то це може вплинути на ставлення міжнародної спільноти до країни, але ніяких ілюзій з поведінки інвесторів у мене немає. Приватний інвестор — так, на МВФ дивитися буде. Але у нас же йде війна », — підкреслює глава наглядової ради банку« Національний кредит »Андрій Оністрат.

 «Ніхто не обтяжує себе поясненнями того, що якщо МВФ не виділить нам фінансування, країна опиниться в стані дефолту. Тому що зобов'язання за зовнішніми виплатами в України такі великі, що країна не може з об'єктивних причин розрахуватися з боргами. І якщо не зайняти грошей у МВФ, доведеться прощати зобов'язання, що підвищує дефолтний ризик, призводить до безлічі негативних наслідків ».

Полунєєв підкреслює, що  навіть при введенні військового стану ключові органи влади, від яких залежить економіка, будуть продовжувати виконувати свої обов'язки в рамках конституційних повноважень — навіть при новому способі координації та прийняття рішень, економіка має розвиватися в будь-якому випадку — інакше вона не зможе підтримувати «військову машину», а державі в стані конфлікту потрібна сильна армія, яку може забезпечити  сильна економіка.

 Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.