Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » За брехню про валютний курс — санкції!style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

valyutnyj-kursДепутати планують ввести санкції до банків, які спричинили негативний вплив на стабільність банківської системи

ВРУ прийнято законопроект № 4938 про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи.

Цей законопроект спрямований на створення ефективних механізмів забезпечення стабільності банківської системи під час кризових явищ, запобігання погіршенню ситуації на грошово-кредитному ринку, а також має розширити механізми виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Закон про НБУ мають доповнити статтею, що дає визначення маніпулюванню на грошово-кредитному ринку, до якого відносяться:

— Здійснення чи спроба здійснити фінансовою установою операції з торгівлі інвалютою, в результаті яких курс гривні до інвалюти, попит, пропозиція або обсяг торгівлі інвалютою відхилилися від рівня або підтримувалися на рівні, який суттєво відрізняється від рівня, який би сформувався без таких операцій;

— Поширення фінансовою установою завідомо неправдивої інформації через ЗМІ, Інтернет або будь-якими іншими способами, внаслідок чого курс гривні до іноземної валюти, попит і / або пропозиція іноземної валюти, обсяг торгівлі нею, процентні ставки, попит, пропозиція або обсяг угод на міжбанківському кредитному ринку відхилилися від рівня або підтримувалися на рівні, який суттєво відрізняється від рівня, який би сформувався без поширення такої інформації;

— Неодноразове невиконання банківські установи зобов'язань по угодах купівлі -продажу іноземної валюти, укладеними протягом дня у власних інтересах або за рахунок клієнтів, якщо укладання зазначених угод призвело до істотного відхиленню курсу гривні до іноземної валюти від рівня, який би сформировлась без укладення зазначених угод;

— Здійснення банками операцій на міжбанківському кредитному ринку, які не мають економічного сенсу, або подання заявки на укладення угоди на міжбанківському кредитному ринку без подальшого укладення такої угоди, що призвело до істотного відхиленню процентних ставок від рівня, який би сформувався без здійснення таких операцій або подання відповідних заявок.

За маніпуляції, згідно даного проекту, Національний банк України має право застосувати до банків заходи, які передбачені ст.73 Закону про банківську діяльність. Також НБУ має право обмежити діяльність банків на міжбанківському валютному ринку.

Є припущення, що Національний банк матиме право накладати на небанківські фінансові установи штраф та позбавляти їх генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій. Розмір штрафу від 10 до 50 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 тис. до 850 тис. грн).

Даний проект передбачає зміну процедури здійснення при ліквідації банків з метою прискорення реалізації ліквідаційної маси та вдосконалення механізмів отримання фінансової допомоги Фондом гарантування вкладів фізосіб для забезпечення своєчасного отримання ним довгострокових ресурсів для відшкодування коштів вкладникам неплатоспроможних банків.

Верховна Рада на своєму засіданні 5 червня в першому читанні, цей проект не підтримала.  Так як «за» проголосувало всього лише 180 нардепів.

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.