Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » В Україні створять безпечні умови для велосипедистівstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

imagesЗ'явився законопроект, який сприятиме передумовам для розвитку в Україні велосипедного транспорту

Автором цього проекту є запорізький нардеп Сергій Кальцев.

У парламенті проект зареєстровано як законопроект № 4268а «Про велосипедний транспорт», який визначає правові та соціальні основи використання велосипедного транспорту, створення безпечних і комфортних умов для велосипедистів.

Законопроектом визначаються основні терміни, що стосуються велосипедного транспорту, принципи держполітики у сфері велосипедного руху, права та обов'язки велосипедистів і т.д.

Серед нововведень, які стосуються безпеки, прав і обов'язків велосипедистів:

— коли поруч немає обладнаної велосипедної доріжки або велосмуги, а також у випадках, коли рух по велосипедній доріжці (смузі) неможливий, — велосипедистам надається право рухатися по тротуарах, пішохідних доріжках і смугах для маршрутних транспортних засобів якомога ближче до правого краю проїздної частини;

— право перетинати проїжджу частину по пішохідних переходах, коли поруч не облаштований велосипедний переїзд або коли рух з велосипедного переїзду неможливо. При цьому на велосипедистів покладено обов'язок давати дорогу пішоходам і вживати заходів для забезпечення їх безпеки, а також заборонено виїжджати на пішохідні переходи, не переконавшись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

— обов'язок в темний час доби та в умовах недостатньої видимості використовувати світловідбиваючі знаки (флікери);

— право перевезення велосипедів транспортними засобами загального користування;

— обов'язок магазинів, вузів, великих підприємств забезпечити розміщення в займаних приміщеннях або на земельних ділянках велопарковок та (або) велостоянок, забезпечити їх охороною та (або) коштами безпеки; та інше.

На відповідні органи покладається обов'язок враховувати потреби велосипедистів при плануванні і забудові територій, доріг. Також заплановано добровільну реєстрацію велотранспортних засобів.

Міносвіти має затвердити Порядок навчання дітей та молоді правилам велосипедного руху та основ безпечної поведінки на дорозі. А Кабмін протягом року з дати набрання чинності законом зобов'язаний підготувати та затвердити Державну програму розвитку велосипедного транспорту в Україні.

Депутат запевняє, що цей проект сприятиме створенню законодавчих передумов для розвитку в Україні велосипедного транспорту як екологічно чистого, безпечного і економічно вигідного, що посприяє оздоровленню нації.

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.