Получайте ВПраве
на Ваш E-mail:

*100% защита данных

Вы находитесь: Главная » Последнее на ВПраве, Право News » Петро Порошенко підписав указ про часткову мобілізаціюstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="1074248304"
data-ad-format="auto">

94_main (2)Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про затвердження указу Про часткову мобілізацію

Раніше,6 травня 2014 Олександр Турчинов, будучи в. о. Президента України, підписав указ про часткову мобілізацію в Україні (№ 454/2014). У документі сказано, що протягом 45 діб з дня набуття чинності указу в армію призивалися додаткові сили по всій Україні.

18 червня народні депутати у першому читанні прийняли проект закону № 4844 «Про внесення змін до статті 28 Закону України» Про військовий обов'язок і військову службу "щодо розрядів запасу і граничного віку перебування в запасі.

27 червня Верховна Рада зареєструвала проект постанови про призов народних депутатів України на збори військовозобов'язаних.

Згідно з Наказом Президента України, термін мобілізації може становити 45 діб, але з упевненістю сказати, що покликані на службу будуть служити саме стільки, скільки прописано в наказі, в сьогоднішніх умовах не можна. Більш за все, мобілізовані громадяни перебуватимуть на службі або до оголошення про демобілізації, або до проведення наступного етапу мобілізації.

Незважаючи на заяви Міноборони, що молодих хлопців не будуть надсилати безпосередньо до місця, де проводиться АТО, стверджувати, що цього не станеться, сьогодні не говорять. Не виключають і те, що деякі молоді новобранці можуть потрапити на Донбас для виконання другорядних завдань.

ДеПо пише про те, що призовника можуть відправити в будь-яку область — все залежить від того, яка спеціальність затребувана в тому чи іншому регіоні.

Стосовно кількості громадян України, яких може торкнутися мобілізація, то, за попередніми даними, вона може становити 30 — 50 тис. чоловік. Саме стільки сьогодні необхідно новобранців для проведення ротації, а також для збереження необхідного рівня військової присутності в регіоні і утримання зайнятих раніше рубежів.

Призиватися будуть переважно офіцери та сержанти запасу всіх військових спеціальностей — до 45 років, рядовий склад в запасі всіх військових спеціальностей — до 40 років, а також вищий офіцерський склад всіх військових спеціальностей — до 60 років.

Мобілізації не підлягатимуть:

• військовослужбовці, заброньовані органами державної влади на період мобілізації;

• визнані тимчасово непридатними для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців;

• чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ятеро і більше дітей до 16 років;

• жінки, на утриманні яких перебувають діти до 16 років;

• зайняті постійним доглядом за якою особою, якщо більше ніхто не може забезпечити догляд;

• народні депутати.

Відповідальність за ухилення від призову за мобілізацією відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Марина Листопадська, ВПравеstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-8862120308250256"
data-ad-slot="3888113903"
data-ad-format="auto">

.

Похожие записи на ВПраве

Оставьте ваш комментарий


© 2017 ВПраве · Все права на материалы, размещенные на www.inlegal.com.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на www.inlegal.com.ua обязательна. При цитировании и использовании в интернете активная индексируемая гиперссылка на www.inlegal.com.ua обязательна.